از ایوانکا ترامپ چه میدانید+عکس

از ایوانکا ترامپ چه میدانید+عکس

روزیاتو: ماه هاست که دونالد ترامپ به طور رسمی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا مشغول به کار شده و به محض ورود به کاخ سفید مردم می خواستند در مورد او و نزدیکانش چیزهای بیشتری بدانند. در میان نزدیکان دونالد ترامپ همواره دختر بزرگ تر او، ایوانکا، بیشتر از همه مورد توجه عموم مردم و رسانه ها بوده است.

ایوانکا دومین فرزند ارشد دونالد ترامپ در میان ۵ فرزند او است و تمام عمرش را زیر ذره بین رسانه ها گذارنده است. او  کسب و کار خود را راه اندازی کرده و در مدیریت امپراطوری اقتصادی پدرش نیز نقش بسزایی دارد. اما نکات جالب بسیاری در مورد این زن زیبا و جاه طلب و مادر سه فرزند هست که قصد داریم در این مقاله به تعدادی از آن ها اشاره داشته باشیم.

۱- ایوانا ماری ترامپ

ترامپ در کنار همسر سابقش ایوانا ماری ترامپترامپ در کنار همسر سابقش ایوانا ماری ترامپ

در ۷ آوریل ۱۹۷۷ دونالد ترامپ و ایوانا زلنیچکووا در یک مراسم بسیار باشکوه با هم ازدواج کردند. ایوانا اهل جمهوری چک بوده و قبل از آشنایی با ترامپ نیز ازدواج های ناموفق دیگری داشت اما خود را از هر لحاظ در شان دونالد ترامپ می دید. به دلیل ثروت و قدرت دونالد ترامپ، این دو در دهه ی ۱۹۸۰ بسیار مورد توجه مردم و رسانه های شهر نیویورک قرار داشتند. در نهایت ایوانا به عنوان مشاور ترامپ در بخش طراحی داخلی شرکت وی مشغول بکار شده و حتی در طراحی و ساخت برج ترامپ نیز دخالت داشت.

۲- ایوانکا در مرکز توجه رسانه ها

دونالد ترامپ و دخترش ایوانکا ترامپایوانکا در کودکی در کنار پدر

ایوانکا ماری ترامپ در سال ۱۹۸۱ در شهر نیویورک به دنیا آمد. وی به عنوان فرزند دو تن از ثروتمندترین و قدرتمندترین زوج های کشور و جهان هیچگاه کمبودی را احساس نمی کرد. در ماه های گرم سال ایوانکا دوران تعطیلات را در کشور چک و در کنار مادر بزرگش می گذراند. ایوانکا دوران دبستان خود را در مدرسه ی چاپلین در منهتن آغاز کرد. اما زمانی که ایوانکا ۱۰ سال داشت پدر و مادر وی به دلیل مشکلات خانوادگی از هم جدا شدند و این موضوع به طور کلی زندگی ایوانکا را تحت تاثیر قرار داد.

۳- مزاحمت های روزنامه نگاران و آسیب روحی ایوانکا

ایوانکا ترامپ ایوانکا در نوجوانی

در همان دوران کودکی به لطف روابط نامشروع ترامپ با یک بازیگر به نام مارلا ماپلز، وی و پدر و مادرش بیش از پیش مورد توجه رسانه ها قرار گرفتند. بدین ترتیب ایوانکا نیز در مورد رسوایی اخلاقی پدرش اذیت می شد. وقتی که او ۱۰ ساله بود بسیاری از روزنامه نگاران مجلات زرد در خارج از مدرسه به او نزدیک شده و از او سوالاتی شرم آور در مورد رابطه پدرش با مارلا ماپلز می پرسیدند. این موضوع به شدت باعث رنجش و ناراحتی ایوانکای خردسال شده بود.

۴- دوران نوجوانی ایوانکا

ایوانکا ترامپ

ایوانکا روز به روز شباهت بیشتری به پدرش پیدا می کرد و در سن ۱۵ سالگی وارد مدرسه ای شبانه روزی به نام «چوت روزماری هال» در والینگفورد ایالت کنتیکت شد. وی از  این مدرسه ی شبانه روزی به عنوان «زندان» یاد کرده و به دوستانش که در نیویورک زندگی شادی داشتند، حسادت می کرد.

۵- تصویر ایوانکا بر روی مجله سونتین (Seventeen)

ایوانکا ترامپ مجله صبح سپاهانتصویر ایوانکا بر روی مجله سونتین (Seventeen)

در سن ۱۵ سالگی عکس ایوانکا بر روی جلد مجله ی سونتین به چاپ رسید و پس از آن به کار مدلینگ و تبلیغات در شرکت های فعال در حوزه مد مانند تامی هیلفیگر و ساسون جینز پرداخت. وی به سرعت در این زمینه پبشرفت کرده و خیلی زود به عنوان مدل در شرکت های معروفتری مانند ورساچی و تیری ماگلر مشغول به کار شد. در همان دوران تصاویری از وی بر روی مجلاتی مانند فوربس، گلف مگزین، اَونیوو، اِلی و هارپرز بازار نقش بسته بود.

۶- اجازه والدین برای فعالیت در حوزه مدلینگ

ایوانکا ترامپ مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irفعالیت ایوانکا در حوزه مدلینگ

البته پدر و مادر وی علاقه زیادی به اینکه ایوانکا مدلینگ را به عنوان حرفه خود انتخاب کند نداشتند. در سال ۱۹۹۷ دونالد ترامپ در مصاحبه ی خود با روزنامه ی نیویورک تایمز عنوان کرد که ایوانکا تنها در صورتی که مسئولان مدرسه شبانه روزی اش به وی اجازه دهند می تواند در زمینه ی مدلینگ فعالیت کند و تنها تا زمانی که این کار به درس او صدمه ای وارد نکند.

۷- ادامه فعالیت در حوزه مدلینگ

ایوانکا ترامپ فعالیت حوزه مدلینگ مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irایوانکا و فعالیت در حوزه مدلینگ

اما در نهایت وی بعد از اتمام دوران دبیرستان از کار مدلینگ کناره گیری کرد و دیگر مدل ها را با الفاظ زشتی مورد خطاب قرار داده و به شدت از آن ها انتقاد کرد. بعد از پایان دوران دبیرستان، ایوانکا وارد کالج تجارت وارتون شد و با رتبه ی ممتاز فارغ التحصیل گردید. بعد از فارغ التحصیلی، وی استعداد خود را در زمینه ی املاک به کار گرفت. ایوانکا با این کار قصد داشت برای خود کسب و کاری جداگانه ساخته و از زیر سایه ی پدرش بیرون بیاید.

۸- ایوانکا زنی موفق در حوزه تجارت

ایوانکا ترامپ مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irایوانکا ترامپ

اما بعد از مدتی بار دیگر وارد فعالیت های تجاری خانواده اش شد. در سال ۲۰۰۶ او به عنوان مشاور دونالد ترامپ در زمینه توسعه املاک در سازمان ترامپ مشغول به کار شد. وظیفه ی اصلی او توسعه هتل های زنجیره ای ترامپ در سطح جهان، کار بر روی طراحی داخلی این هتل ها و خرید و فروش املاک بود. این موضوع بدان معنا نیست که وی کسب و کار شخصی خودش را نداشت زیرا وی همزمان به فعالیت های اقتصادی مجزای خود نیز ادامه می داد.

۹- خط تولید لباس ایوانکا ترامپ

ایوانکا ترامپ مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irایوانکا ترامپ طراح و تولیدکننده لباس

ایوانکا چندین کسب و کار تجاری شخصی خودش را دارد. برخی از این کسب و کارها در حوزه ی طراحی لباس، کفش، کیف زنانه، کفش بچگانه و جواهرات است. همچنین وی مدیر مسئول یک وبسایت در حوزه سبک زندگی بوده که با نوشتن مقالات در حوزه مختلفی از مد و بچه داری تا مشاوره شغلی و غیره به زنانی که قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارند، مشاوره می دهد. البته وی عنوان کرده است که آرزوی او راه اندازی یک هتل مجلل متعلق به خودش در شهر لندن است.

۱۰- ایوانکا دختری که ثروتمند به دنیا آمد

ایوانکا ترامپ بانوی ثروتمند

ایوانکا همواره در اداره کسب و کار خانوادگی اش به پدرش کمک کرده و وارث خوبی برای امپراطوری وی بوده است. وی در سال ۲۰۰۳ در یک فیلم مستند به نام «بورن ریچ» (Born Rich) ظاهر شده و تصاویری از اتاق خواب دوران نوجوانی اش که دیوارهایش پوشیده از پوستر گروه های موسیقی «پویزن» (Poison) و «ماتلی کرو» (Motley Crue) بود را به دوربین نشان داد. ایوانکا در این مستند چنین گفت: ” مهم نیست که در مورد والدینم چه چیزهایی می شنوم، یا در مورد خانواده ام، برایم مهم نیست که چه چیزهایی در مورد آن ها می خوانم، واقعیت این است که من به جزیی از خانواده ی بزرگ ترامپ بودن افتخار می کنم”. چندین سال بعد از این مصاحبه ایوانکا با مرد رویاهایش آشنا شد.

۱۱- جارد کوشنر مرد رویاهای ایوانکا

جارد کوشنر همسر ایوانکا ترامپ مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irجارد کوشنر

جارد کوشنر، شوهر ایوانکا ترامپ، از نظر ایوانکا شباهت بسیاری به پدرش داشت. او نیز یک کارآفرین موفق بوده و از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شده بود. جارد فرزند یکی از غول های املاک ایالت نیوجرسی به نام چارلز کوشنر بوده و پدر او نیز همانند دونالد ترامپ از همان دوران نوجوانی پسرش را با دنیای تجارت آشنا کرده و حتی هنگامی که وی مشغول تحصیل در دانشگاه هاروارد بود نیز اسناد مالی شرکت های خود را برای وی می فرستاد تا به آن ها رسیدگی کند. امروزه جارد کوشنر خود در حوزه ی املاک فعالیت چشمگیری داشته و مالک روزنامه ی «نیویورک آبزرور» (New York Observer) است.

۱۲- ناهار کاری با جارد کوشنر

ایوانکا و همسرش جارد کوشنر

در سال ۲۰۰۷، ایوانکا و جارد برای مذاکره در مورد همکاری بین شرکت های ترامپ و کوشنر در حوزه املاک با هم صحبت کرده و با هم یک ناهار کاری خوردند. تنها بعد از چندین دقیقه صحبت کردن این دو حس کردند به هم علاقمند شده اند و خیلی زود با هم نامزد شدند. ایوانکا اولین قرار خود با جارد را «بهترین معامله ای که تاکنون کرده بودیم» عنوان می کند. این ملاقات تجاری نتایج بسیار خوبی برای هر دوی آن ها در پی داشت اما مشکلاتی نیز بود که باید هر چه سریع تر آن ها را از سر راه خود برمی داشتند.

۱۳- عروسی غیرمعمول

جارد کوشنر و ایوانکا ترامپ مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irایوانکا و جارد در موقع ازدواج

والدین جارد کوشنر یهودی هایی بسیار معتقد بودند و زیاد علاقه نداشتند که پسرشان با یک دختر غیریهودی ازدواج کند. حتی اگر به اندازه ایوانکا ترامپ نیز مشهور و ثروتمند باشد. اما ایوانکا و جارد بر ازدواجشان اصرار داشته و به برنامه ریزی های خود برای برپایی مراسم ازدواج ادامه می دادند. در نهایت ایوانکا با گرویدن به یهودیت در سال ۲۰۰۹ مانع اصلی ازدواجش با جارد را از سر راه برداشته و موافقت والدین وی را بدست آورد.

۱۴- خانواده جدید ایوانکا

ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر و خانواده مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irخانواده جدید ایوانکا

امروزه او و جارد سه فرزند بسیار زیبا دارند: آرابلا ۵ ساله، جوزف ۲ ساله و تئودور که تنها ۴ ماهه است. این دو با وجود سه فرزند و کسب و کار شلوغی که دارند باز هم برای همدیگر و خانواده خود احترام زیادی قائل بوده و سعی می کنند بیشتر وقت خود را با هم بگذرانند. برای مثال آن ها هر هفته یک شب جلسه ای بسیار مفصل برگزار کرده و در مورد آینده ی کاری و خانوادگی خود تصمیم گیری می کنند. با این وجود آن ها از کسب و کار شلوغ خود نیز غافل نشده اند.

۱۵- ایوانکا و جارد به کار خود اهمیت زیادی می دهند

ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irایوانکا و جارد زوج یهودی

بر اساس گفته های کسانی که این دو را خوب می شناسند، ایوانکا و جارد به فعالیت های اقتصادی خود بسیار اهمیت می دهند. حتی ایوانکا ادعا کرده از این که برخی اوقات شوهرش تا دیروقت در محل کارش حاضر است خوشحال بوده و لذت بخش بودن این کار را درک می کند. نکته جالب این که وقتی هر دو در خانه هستند نیز در کنار هم نشسته و با استفاده از لپ تاپهایشان به کارهای تجاری خود رسیدگی می کنند.

۱۶- ایوانکا حامی برای دونالد ترامپ

ترامپ به همراه ایوانکا و جارد کوشنر مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irدونالد ترامپ، ایوانکا و جارد کوشنر

ایوانکا از همان اوایلی که پدرش رقابت برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را آغاز کرد در کنار وی بوده است. وی خواسته یا ناخواسته از تمامی دیدگاه های سیاسی، اقتصادی، مهاجرتی و حوزه  سلامت پدرش دفاع کرده اما هیچکدام از این دفاعیات به اندازه ی حمایت او از دیدگاه های پدرش در مورد زنان و نحوه  رفتار با آنان سرو صدا نکرده است.

۱۷- علاقه شدید دونالد ترامپ به دخترش

ترامپ و دخترش ایوانکا مجله صبح سپاهان sobhsepahan.ir

در سال ۲۰۰۷ دونالد ترامپ عنوان کرد که آن قدر دخترش را دوست دارد که دلش می خواهد زنی مانند وی داشته باشد. اما ایوانکا این موضوع را یک شوخی دانسته و ادعا کرده که این گفته ها از علاقه  پدرش به وی نشات می گیرد. همچنین وی بارها ادعا کرده که پدرش دیدگاه مناسبی نسبت به زنان داشته و از آن ها حمایت می کند و تصویری که رسانه ها از وی ساخته اند کاملا غیرواقعی است.

۱۸- رسوایی بزرگ و تحریم محصولات ایوانکا

ترامپ و ایوانکا ترامپ مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irترامپ و دخترش ایوانکا در مناظره انتخاباتی

در سال ۲۰۱۶ یک فایل صوتی منتشر شد که در آن دونالد ترامپ می گوید که همواره به بدن زنان زیبا دست زده و از آن جایی که پولدار بوده کسی از وی شکایتی در این مورد نکرده است. اما این بار نیز ایوانکا مانند دفعات قبل به دفاع از پدرش پرداخت. همین موضوع باعث شد که بسیاری از طرفداران ایوانکا از وی آزرده خاطر شوند و برای نشان دادن ناراحتی خود محصولات او را تحریم کردند. او در دوران رقابت های انتخاباتی به طور مستقیم در کمپین های تبلیغاتی دخالت نداشت شاید به این دلیل که در طرف دیگر ماجرا نیز یکی از دوستان نزدیک وی قرار داشت.

۱۹- ارتباطات دوران کودکی

ایوانکا ترامپ و دونالد ترامپ مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irترامپ و کلینتون دو رقیب

ایوانکا ترامپ و چلسی کلینتون (فرزند بیل و هیلاری کلینتون) از دوران کودکی با هم دوست بودند. این دو به عنوان فرزندان خانواده های متمول و قدرتمند شباهت های بسیاری با هم داشتند و از نزدیک با هم آشنا بودند. علاوه بر این شوهران این دو نیز با هم آشنایی داشتند و هر دو زوج هر از گاهی با هم ملاقات می کردند. دوستی آن ها حتی قبل از این که ترامپ و کلینتون وارد رقابت های انتخاباتی شوند نیز مشهود بود.

۲۰- دوستان دیروز، رقیبان امروز

ایوانکا ترامپ و چلسی کلینتون مجله صبح سپاهان sobhsepahan.irایوانکا ترامپ و چلسی کلینتون

به نظر می رسد که وقتی پای سیاست به میان بیاید دوستی رنگ می بازد. از زمانی که رقابت های انتخاباتی شروع شد ایوانکا و چلسی تصمیم گرفتند که دست کم در ملاء عام با هم دیدار نکنند تا در رقابت های انتخاباتی والدینشان که در نبردی سخت با هم بودند خللی ایجاد نشود. البته خوشبختانه این موضوع دیگر خاتمه یافته و بعد از پیروزی ترامپ این دو بار دیگر ارتباطات علنی شان را با هم آغاز کرده اند.

مطالب مرتبط

4 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.