کانال تلگرام پربازدید بسازید

کانال تلگرام پربازدید بسازید

ساخت کانال تلگرام پربازدید از جمله امکانات بسیار کاربردی و پرطرفدار اپلیکیشن تلگرام می باشد که با استفاده از آن می توانید همچون یک رسانه به انتشار محتوای دلخواه برای اعضاء کانال بپردازید. با ما همراه باشید.
ساخت کانال تلگرامی پربازدید

کانال تلگرام از جمله امکانات بسیار کاربردی و پرطرفدار اپلیکیشن تلگرام می باشد که با استفاده از آن می توانید همچون یک رسانه به انتشار محتوای دلخواه خود برای اعضای کانال خود بپردازید. بسیاری از مدیران کانال ها از این طریق توانسته اند مخاطبین بسیاری را به خود جذب نموده و بعضا به پرمخاطب ترین کانال های تلگرامی بدل شوند. ساخت کانال تلگرام امری بسیار ساده بوده و تنها از طریق چند کلیک در محیط برنامه تلگرام امکان پذیر می باشد. اما اینکه چطور کانال خود را به یک کانال پر بیننده و پرمخاطب تبدیل کنیم امری است گاها مشکل و پر هزینه. در این مطلب قصد داریم در رابطه با کانال تلگرام و چگونگی ساخت آن و نکات ریز و درشت آن، آموزش هایی را ارائه داده و اصطلاحا صفر تا صد کانال های تلگرامی را با یکدیگر بررسی کنیم.

تفاوت گروه و کانال تلگرام

همانطور که اشاره شد کانال تلگرام همچون یک کانال تلویزیونی و یا رادیویی، نوعی رسانه محسوب شده و با توجه به تعداد زیاد مخاطبین خود می تواند حتی از برخی کانال های تلویزیونی نیز پربیننده تر باشند. یک کانال تلگرام در حقیقت یک گروه متشکل از تعداد زیادی افراد و ادمین ها می باشد که در آن اقدام به انتشار مطالب گوناگون و مشاهده و خواندن آن می نمایند. گروه های تلگرامی در دو نوع کانال و گروه تشکیل می شوند. تفاوت بین گروه و کانال در این است که در گروه همه اعضاء می توانند اقدام به نشر مطالب دلخواه خود نموده و در آن به گفتگو با یکدیگر بپردازند. در حقیقت هنگامی که یکی از اعضا، مطلبی را در گروه منتشر می کند تمامی اعضاء دیگر گروه قادر به مشاهده و نظردهی در رابطه با آن می باشند. اما در کانال فقط ادمین ها توانایی انتشار محتوا و مطالب را دارند و بقیه اعضا تنها توانایی مشاهده و یا فروارد آن برای آن دیگران را دارند.

ساخت کانال تلگرام

در واقع به همین دلیل است که نام کانال را برای این امکان در نظر گرفته اند. چراکه همانند کانال های تلویزیونی که در آن تنها کسانی می توانند به انتشار محتوا بپردازند که دسترسی مدیریتی به کانال داشته باشند در کانال تلگرام نیز اوضاع به همین منوال بوده و فقط مدیریت و ادمین ها می توانند به انتشار مطالب بپردازند. همچنین از دیگر تفاوت های بین کانال تلگرام و گروه تلگرام این است که تعداد اعضاء یک گروه محدود می باشد بطوریکه در آخرین آپدیت تلگرام بیشترین ظرفیت ارائه شده برای سوپر گروه ها ۲۰ هزار عضو اعلام شده است. اما تعداد اعضای کانال محدودیتی نداشته و یک کانال تلگرام می تواند تا میلیون ها عضو داشته باشد.

همچنین یکی دیگر از تفاوت های بین کانال و گروه در تلگرام این است که در گروه، شما به عنوان یکی از اعضای گروه قادر هستید بقیه اعضاء را نیز مشاهده کرده و به پروفایل آنان دسترسی داشته باشید. در حقیقت در یک گروه تلگرامی، شما آزادانه می توانید در میان اعضای گروه کاوش کرده و با دسترسی به آیدی سایر اعضا به هر کدام از اعضا که خواستید پیام ارسال نمایید. حال آنکه در کانال تلگرام امکان چنین امری وجود نداشته و هیچ کدام از اعضاء نمی توانند دیگر اعضای کانال را مشاهده نمایند مگر اینکه جزء ادمین های کانال باشند.

ساخت کانال تلگرام

همانطور که در ابتدای این بخش ذکر نمودیم ایجاد و ساخت کانال تلگرام بسیار ساده بوده و نیاز به دانش چندانی نخواهد داشت. اما آنچه که در بحث کانال تلگرام اهمیت ویژه ای دارد چگونگی مدیریت و افزایش اعضاء کانال می باشد. در این بخش روش ساخت کانال تلگرام را به صورت تصویری آموزش خواهیم داد که می تواند به سرعت شما را در امر ساخت یک کانال یاری نماید. برای ساخت یک کانال تلگرام به روش زیر عمل خواهیم نمود:

ابتدا از طریق آیکون سمت چپ بالای صفحه در اپلیکیشن تلگرام که شبیه به سه خط موازی می باشد وارد منوی امکانات تلگرام شده و سپس گزینه New Channel را انتخاب می کنیم.
در مرحله بعد و در صفحه باز شده، نامی برای کانال خود انتخاب نموده و در قسمت بعدی نیز یک توضیح مختصر در رابطه با کانال خود یادداشت نمایید. این توضیح می تواند توضیحی در رابطه با محتوای کانال شما و یا اطلاعاتی در رابطه با خودتان باشد. پس از آن روی تیک مربوطه در بالا سمت راست کلیک کرده و به مرحله بعد بروید.

ساخت کانال تلگرامی

در این مرحله از شما پرسیده می شود که آیا مایلید کانال شما عمومی باشد و یا خصوصی. تفاوت هایی بین یک کانال عمومی و خصوصی از جمله اینکه در کانال خصوصی فقط افرادی می توانند عضو شوند که مستقیما با داشتن آی دی کانال به آن وارد شوند، وجود دارد. در کانال های عمومی نیز تنها با سرچ کردن و یا کلیک روی نام کانال افراد می توانند عضو آن شوند. پس از انتخاب نوع کانال می توانید از طریق بخش Link که در همان صفحه وجود دارد یک لینک منحصر به فرد برای کانال خود بسازید تا افراد بتوانند از آن طریق به کانال شما راه یابند. انتخاب یک لینک برای کانال تلگرام بسیار مهم بوده و توصیه می شود برای پربازدیدترشدن کانال خود حتما یک لینک برای آن در نظر بگیرید.
پس از طی این مرحله لیست مخاطبین شما به شما نمایش داده می شود که از آن طریق می توانید تعدادی از مخاطبین خود را به طور پیش فرض عضو کانال نمایید. پس از طی این مرحله کانال شما با تعداد اعضایی که از لیست مخاطبین خود انتخاب کرده اید ایجاد خواهد شد و از این پس می توانید به انتشار محتوا و مطالب دلخواه خود در کانال خودتان بپردازید.

ساخت کانال تلگرام پربازدید

با استفاده از مراحل بالا شما توانستید یک کانال تلگرام ایجاد کرده و به انتشار محتوا در آن بپردازید. برای اطلاع از نحوه مدیریت کانال و انتخاب ادمین ها نیز می توانید از طریق لینک آموزش مدیریت کانال اقدام نمایید. با توجه به آپدیت های اخیر تلگرام در رابطه با امکانات مدیریتی کانال تلگرام، ویژگی های بسیار فراوانی برای آن ارائه شده است که پیشنهاد می شود حتما به مطالب مشابه در این زمینه مراجعه نمایید.

کاربرد کانال تلگرام

کانال های تلگرامی کاربردهای فراوانی دارند. طبق آخرین اخبار منتشره از سوی سازمان های آمارگیر و وزارت ارتباطات به طور متوسط هر ایرانی عضو ۱۸ کانال تلگرام می باشد. تعداد کانال های تلگرامی آنقدر زیاد است که قابل شمارش نیست و هر روز بر تعداد آن ها افزوده می شود. این کانال ها از محتواهای گوناگونی برخوردار می باشند. از کانال های خبری گرفته تا کانال های سرگرمی و دانلود فیلم و موسیقی. برخی از کانال های تلگرامی بیش از میلیون ها کاربر و عضو فعال دارند و دارای ده ها مدیر و ادمین برای انتشار به موقع مطالب نیز می باشند. اما به راستی چه نفعی از یک کانال تلگرامی برای مدیران آن حاصل می شود که افراد حاضرند مدت ها وقت صرف تهیه و انتشار مطالب در آن ها نمایند؟

کانال تلگرام به طور کلی برای سه هدف طراحی و ساخته می شود: هدف تبلیغاتی، هدف سرگرمی، هدف اطلاع رسانی. در جنبه تبلیغاتی، یک مدیر کانال اقدام به ساخت یک کانال نموده و در آن اطلاعاتی را در رابطه با محصولات خود و آموزش هایی را در این زمینه قرار می دهد و کاربران را نسبت به ویژگی های محصول و یا خدمات خود آگاه می کند. در جنبه سرگرمی، صرفا یک مدیر کانال تلگرام  اقدام به ایجاد کانال های سرگرمی و تصاویر و یا جوک ها می نماید و از این طریق اقدام به جذب مخاطب می نماید. در جنبه اطلاع رسانی نیز مدیر کانال با استفاده از پوشش اخبار و اطلاعات مفید، سعی در جذب مخاطب و گرفتن عضو می نماید.

آنچه که در بحث کاربرد یک کانال تلگرام با اهمیت جلوه می کند، توانایی گرفتن تبلیغات و کسب درآمد از طریق تلگرام می باشد. با افزایش تعداد ممبر های کانال خود می توانید بازخورد خوبی از تبلیغات خود داشته باشید و همچنین از سایر شرکت ها تبلیغات بگیریم. این تبلیغات می تواند برای یک ماه و یا حتی یک روز تنظیم شود و به ازای آن مبالغی را دریافت نمود. امروزه به دلیل اینکه افراد بیشتر وقت خود را شبکه های اجتماعی و به خصوص تلگرام می گذرانند، از راه تبلیغات در تلگرام می توان به درآمد چشم گیری دست یافت. منتها این را نیز باید به یاد داشته باشید که این کار نیازمند وقت و حوصله زیادی می باشد و کانال هایی که از این طریق توانسته اند به مبالغ هنگفتی دست یابند سال هاست که در این زمینه مشغول بوده و اقدام به نشر مطالب می نمایند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.